Državna smotra učeničkih zadruga u Zadru

Naši učenici bili su na  Državnoj smotri učeničkih zadruga u Zadru.

28. smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske, održana je od 4.  do 7. listopada 2016. godine, u Arsenalu u Zadru u organizaciji Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva, Hrvatska zajednica tehničke kulture i Agencija za odgoj i obrazovanje. Pokrovitelji su bili Ministarstvo znanosti , obrazovanja i sporta, Ministarstvo poduzetništva i obrta i Ministarstvo poljoprivrede.
Učeničke zadruge, sudionici smotre, izabrane su za sudjelovanje na 28. smotri na  temelju postignuća na županijskim smotrama.

Među odabranima je bila i zadruga Sedmikraska iz ČOŠ J.A.Komenskog iz Daruvara ( Učenice Iva Toufar i Iva Vrabec, mentorice Dubravka Pleho i Romana Rašetić).

Na ovogodišnjoj smotri svoje radove prezentirali su mladi zadrugari i njihovi voditelji iz ukupno 79 učeničkih zadruga iz Hrvatske i UZ Matija Gubec iz Tavankuta,Vojvodina-RS.

U kategoriji istraživačkih radova prezentirano je 11 istraživačkih radova koji su vrednovani i rangirani. Svi sudionici, imali su prigodu sudjelovati na pokaznim kreativnim radionicama, koje su bile iznimno posjećene, a održali su ih mladi zadrugari i njihovi voditelji.

Svečanost otvorenja 28. smotre učeničkih zadruga Republike Hrvatske održana je u Zadarskom Arsenalu, 5. listopada u 12,00 sati. Svečanost otvorenja svojim nastupom su uveličali učenici škole domaćina OŠ Petra Preradovića iz Zadra.

Mladi zadrugari i ove su godine  članovima Prosudbenog povjerenstva prezentirali svoje najbolje proizvode, rad  i postignuća svoje zadruge i  prikazali praktične radove. Kreativnost i inovativnost mladih zadrugara vidjela se na svakom izložbenom prostoru. Bilo je tu vrlo maštovitih ukrasnih i uporabnih predmeta od keramike,  stakla, drveta, tekstila, čipke, jabuka uzgojenih u školskim voćnjacima, meda i raznih pripravaka od sapuna i krema do čajnih mješavina koje su pripremile vrijedne ruke mladih zadrugara.

objavio: Dalibor Tomašek   datum: 10. 10. 2016.

« Ožujak 2024 »